A&M / Produkty / Sauny na podczerwień IR

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Sauna na podczerwień stanowi niezastąpione wsparcie dla osób borykających się z różnymi schorzeniami oraz doskonały sposób na dbanie o zdrowie. Promienie podczerwone przenikają głęboko w tkanki, rozszerzając naczynia krwionośne i wspomagając krążenie. Zatem nie czekaj! Wybierz swój wymarzony model z oferty sklepu Domki Sauny już dziś i ciesz się jego dobroczynnymi właściwościami.

Sauna na podczerwień – liczne korzyści dla zdrowia

Szukasz sposobu na relaks po męczącym dniu? Starasz się zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne? Domowa sauna stanowi odpowiedź na te i wiele innych potrzeb! Dzięki naszej bogatej ofercie możesz wybierać spośród różnorodnych modeli od prostych wariantów do domu, po idealnie pasujące do każdego ogrodu domki saunowe.

Promieniowanie podczerwone przenika głęboko w skórę, ogrzewając ciało od wewnątrz i wywołując szereg korzystnych efektów. Rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje krążenie krwi oraz rozgrzewa mięśnie i stawy. Dla osób borykających się z dolegliwościami układu mięśniowo-szkieletowego, sauna na podczerwień przynosi wyraźną ulgę. Zalecana jest przy leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, napięcia mięśniowego, bólów mięśni, kontuzji oraz zwichnięć

Wysokiej klasy sauny domowe i ogrodowe stanowią korzystną inwestycję w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Dodatkowo sauna na podczerwień do domu i sauny ogrodowe IR łagodzą bóle pleców i stawów, związane z przemęczeniem, reumatyzmem i chorobami zwyrodnieniowymi.

Sauny na podczerwień pomagają też w niwelowaniu nerwobólów i dolegliwości wynikających z oparzeń. Korzystanie z sauny na podczerwień sprzyja zwiększeniu elastyczności tkanek kolagenowych, co jest istotne przy uszkodzeniach, zgrubieniach, skurczach lub bliznach więzadeł, torebek stawowych i ścięgien.

Osoby z chorobami układu sercowo-naczyniowego również mogą korzystać z sauny na podczerwień. Regularne seanse wspierają wydolność naczyniową i częstotliwość akcji serca, rozszerzając naczynia włosowate, tętnice i żyły. Zaleca się także korzystanie z sauny infrared w przypadku chorób skórnych, pomagając w leczeniu trądziku, łuszczycy, oparzeń słonecznych oraz blizn.

Sauna domowa i sauna ogrodowa na podczerwień IR może być również pomocna w łagodzeniu objawów stresu, zmęczenia, napięcia nerwowego, apatii, a nawet w przebiegu menopauzy, wykazując działanie antydepresyjne. Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do korzystania z sauny na podczerwień, takie jak nowotwory złośliwe, grzybica skóry oraz stwardnienie rozsiane. Osoby cierpiące na niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze oraz choroby płuc, wątroby i nerek powinny zachować ostrożność. Co więcej, nie zaleca się korzystania z sauny na podczerwień kobietom w ciąży.

Nowoczesne i innowacyjne sauny na podczerwień IR

Wysokiej klasy sauny drewniane infrared są częścią terapii światłoleczniczej, znanej również jako termoterapia. Wykonana z drewna, sauna IR wykorzystuje energię promienników kwarcowych, które emitują fale podczerwone. W saunie tej wykorzystuje się promieniowanie podczerwone o szerokim zakresie długości fal od 2000 do 15 000 nm. Te promienie oddziałują na różne warstwy tkanek, docierając aż do około 4 cm w głąb ciała.

Oznacza to, że działają nie tylko na skórę, ale również na tkankę podskórną i mięśniową. Sauny infrared to specyficzne sauny suche, klasyfikowane są jako niskotemperaturowe, ponieważ zakres waha się od 37 do 54 stopni Celsjusza. Dla porównania, w saunie rzymskiej temperatura sięga 70 stopni Celsjusza, a w tradycyjnej saunie fińskiej blisko sufitu może osiągnąć nawet 110 stopni Celsjusza.

Odkryj sauny IR w asortymencie sklepu Domki Sauny

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem saun na podczerwień (IR) dostępnych w sklepie Domki Sauny. Każdy model bez względu na to, czy są to małe sauny kwadratowe, czy też większe warianty, wykonany jest z najwyższej jakości drewna i wyposażony w promienniki kwarcowe, zapewniające najlepsze doznania cieplne. Działające na różnych poziomach tkanek promienie podczerwone o długości fal od 2000 do 15 000 nm docierają aż do 4 cm w głąb ciała, wpływając korzystnie na skórę, tkankę podskórną i mięśnie.

W naszej ofercie znajduje się zarówno sauna na podczerwień 2-osobowa, jak i większe modele, w skład których wchodzą także sauny prostokątne, dzięki czemu dopasujesz konkretny wariant do swoich oczekiwań i preferencji. To doskonała alternatywa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z innych wariantów jak sauny suche czy mokre. Nie zwlekaj! Znajdź idealną saunę IR dla siebie w sklepie Domki Sauny i ciesz się swoim wymarzonym, domowym SPA, które zadba kompleksowo o Twoje ciało, a także o komfort psychiczny.