A&M / Wyposażenie / Piece do sauny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Sauny bez dwóch zdań kojarzą nam się przede wszystkim z możliwością relaksu i dobroczynnym wpływem na nasz organizm. Warto jednak pamiętać, że sama konstrukcja stanowi niejako korpus, ciało sauny, natomiast jej sercem jest odpowiednio dobrany piec. Wybierz najwyżej jakości produkty — już teraz sprawdź naszą pełną ofertę na piece do sauny i ciesz się swoim urządzeniem przez długie lata bez awarii!

Piec do sauny małej, średniej i dużej

Nie ma sauny bez pieca — to on jest jej sercem i duszą. To właśnie piece do sauny na drewno nagrzewają powietrze do pożądanych temperatur, tworząc idealny klimat, dla sesji kąpielowych. Zasada ich działania pozostaje do dziś dokładnie taka sama jak podczas początków saunowania. Specjalne kamienie są nagrzewane do wysokich temperatur, a następnie oddają ciepło, skutecznie podgrzewając całe pomieszczenie.

Kluczowym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wyposażając sauny ogrodowe w piece, jest wielkość urządzenia. Ich dopasowanie jest o tyle ważne, że znacząco wpływa na to, jak mogą przebiegać nasze sesje. Przy średnich i mniejszych metrażach, czyli takich w przedziale 6 m3 – 14 m3 moc w granicach 9 kW okaże się w zupełności wystarczająca przy piecach elektrycznych. Za to w modelach opalanych drewnem, powinny one być w stanie generować około 16,5 kW.

W naszej ofercie czekają na Ciebie wysokiej klasy piece na drewno i elektryczne różnej wielkości, dzięki czemu bez względu na to, czy planujesz postawić niewielką, dwuosobową saunę wewnątrz swojego domu, czy też chcesz zainwestować w ogrodowe sauny beczki lub domki saunowe — u nas znajdziesz wszystko, czego szukasz.

Ogromną popularnością cieszą się także większe sauny z przedsionkiem oraz modele z dodatkowymi udogodnieniami np. w postaci bali z zimną wodą, idealnej, aby schłodzić ciało po dobroczynnej sesji.

Wysokiej jakości piece do sauny na drewno

Piece opalane drewnem to tradycyjna metoda, która doskonale sprawdzi się zarówno przy większych modelach jak sauny premium, jak i mniejszych pomieszczeniach. Charakteryzują się one niezwykle wysoką temperaturą, która potrafi sięgać nawet ponad 100 stopni Celsjusza przy wilgotności na poziomie 10 procent. Jednak proces nagrzewania takiego pieca jest nieco dłuższy i skomplikowany. Aby rozpocząć sesję, konieczne jest rozpalenie drewna w palenisku.

Warto dodać, że przeważnie piecyki te wyposażone są w przeszklone drzwiczki, co ułatwia monitorowanie stanu ognia i ewentualne dorzucanie drewna, jeśli to konieczne. Kolejnym atutem pieca opalanego drewnem jest klimatyczna i relaksująca atmosfera, którą tworzy buchający ogień oraz dźwięk trzaskającego drewna.

Warto zaznaczyć, że spaliny z takiego pieca są wyprowadzane przez komin, co wymaga podłączenia do oddzielnego przewodu wentylacyjnego. Należy mieć to na uwadze, jeśli planujemy wzbogacić o taki piec sauny suche wewnątrz domu, dlatego w ich przypadku lepiej mogą się sprawdzić sauny ogrodowe. Ponadto należy zadbać o odpowiednie miejsce do przechowywania drewna opałowego.

Ze względu na wysoką temperaturę, zachowanie bezpiecznej odległości od materiałów łatwopalnych jest niezbędne i może wymagać większej kubatury kabiny, co może wpłynąć na jej rozmiar. W konstrukcji pieca opalanego drewnem znajduje się specjalne miejsce służące do umieszczenia kamieni, które zwiększając swoją temperaturę, nagrzewają sauny drewniane — zasada ta jest identyczna, jak w piecach kaflowych. Kamienie można zraszać wodą, bez obawy, że ogień zgaśnie.

Nowoczesne modele pieców opalanych drewnem występują w różnych kształtach i konstrukcjach, niektóre są obudowane blachą, inne zaś całkowicie otoczone kamieniami. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tradycji i klasycznych rytuałów kąpielowych. Zwolennikom nowocześniejszych rozwiązań z pewnością do gustu przypadną sauny ogrodowe z Thermodrewna, które zachwycają swoim designem i wieloma praktycznymi funkcjonalnościami.

Sprawdź piece do sauny w sklepie Domki Sauny

Odkryj naszą bogatą ofertę pieców do sauny w sklepie Domki Sauny! Nasze modele opalane drewnem to tradycyjne rozwiązanie, które zapewnia niezwykle wysoką temperaturę i klimatyczny nastrój podczas Twoich relaksacyjnych sesji terapeutycznych. Dzięki różnym kształtom i konstrukcjom znajdziesz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź także naszą ofertę na inne produkty jak piec elektryczny do sauny czy sauny ogrodowe, aby skompletować swój idealny set.

Nie czekaj! Już dziś dobierz piec do sauny fińskiej lub suchej na podczerwień IR i zadbaj o swoje zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wybierz jakość i doświadczenie – zapraszamy do naszego sklepu! Pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.