A&M / Wyposażenie / Piece do saun

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Piec elektryczny Harvia Vega BC90 9kW

1 700  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 1 700 

Piec elektryczny Harvia Vega BC90E 9kW

3 800  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 3 800 

Piec elektryczny Harvia Cilindro PC90 9kW

2 400  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 2 400 

Piec elektryczny Huum Drop ze sterownikiem WiFi 9kW

7 300  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 7 300 

Piec na drewno Harvia M3SL 16,5kW

5 000  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 5 000 

Piec na drewno Cozy 12-o Net 12kW

5 299  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 5 299 

Piec na drewno Cozy 12TW 12kW

5 699  Najniższa cena z 30 dni przed promocją 5 699 

Jak wybrać idealny piec do sauny?

Sauny bez dwóch zdań kojarzą nam się przede wszystkim z możliwością relaksu i leczniczym działaniem na nasz organizm. Jednak to piec jest ich prawdziwym sercem i pozwala nam na doświadczenie tego wszystkiego. Dlatego też jego staranny wybór jest kluczowy w tym, aby spędzane w nich sesje mogły być dla nas doskonałe. Jak więc zdecydować się na piec do sauny? Czym warto jest się przy tym kierować?

Komfort w użytkowaniu przy piecach elektrycznych

Technologia nieprzerwanie rozwija się w podziwiającym tempie, oferując nam przy tym coraz to nowsze możliwości. Nie tylko mogą one uatrakcyjnić podstawowe czynności, ale i uczynić je znacznie mniej wymagającymi z naszej strony. Nie inaczej jest w przypadku pieców do saun. Decydując się na nie, możemy być pewni tego, że przygotowanie pomieszczenia do naszej sesji będzie znacznie bardziej komfortowe. Wówczas zastępujemy klasyczne dorzucanie drewna opałowego do paleniska na korzyść odpowiedniego wybrania ustawień pod nasze preferencje. Tak wygląda to w przypadku, chociażby modelu piecaVEGA BC90E czy też CILINDRO PC90. Prostota w kwestii korzystania z nich zaczyna się już na etapie montażu. Producenci, którzy projektują piece elektryczne, starają się zadbać o to, żeby nawet sama instalacja mogła przebiegać pomyślnie, szybko i bez żadnych problemów.

Poza tym, kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia przy korzystaniu z sauny, są one dobrym wyborem. Jest tak, ponieważ wyróżniają się one bezpieczeństwem w trakcie użytkowania, z racji na ograniczoną szansę na ewentualne oparzenie się.

Niepowtarzalny klimat pieców opalanych drewnem

Oczywiście innowacyjność i nowoczesność pomaga nam ułatwić korzystanie z sauny. Jednakże z drugiej strony klasyczne modele pieców do saun nadal posiadają ogromną rzeszę wielbicieli. Główną cechą, która przyciąga aż tak wiele osób, jest ogrzewanie pomieszczenia poprzez dorzucanie do paleniska drewna opałowego. Mimo że czynność ta może wydawać się uciążliwa i wymagająca, bez wątpienia finalny efekt jest tego warty. Tradycyjny sposób ogrzewania sauny stanowi prawdziwą receptę na to, aby móc poczuć się w niej jeszcze bardziej komfortowo. Jest tak między innymi przez to, że metoda ta jest dla nas bardziej naturalna, co wprowadza w niej ciepłą atmosferę. Ponadto swój wkład w klimat ma także aromat palącego się drewna. To daje możliwość na stałe dodawanie nowości do naszych sesji w saunie, poprzez stosowanie jego różnych gatunków. Do pieców do saun opalanych drewnem należą między innymi modele Harvia: M3 oraz M3 SL.

Dopasowanie pieca do metrażu sauny

Kluczowym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru pieca, jest wielkość naszej sauny. Ich dopasowanie jest o tyle ważne, że znacząco wpływa na to, jak mogą przebiegać nasze sesje. Przy średnich i mniejszych metrażach, czyli takich w przedziale 6 m3 – 14 m3 moc w granicach 9 kW okaże się w zupełności wystarczająca przy piecach elektrycznych. Za to w modelach opalanych drewnem, powinny one być w stanie generować około 16,5 kW.

Luksus czy minimalizm – estetyka pieców do sauny

Poza praktycznymi cechami pieców do sauny warto też zwrócić uwagę na to, czy estetyka danego modelu nam odpowiada. Każdy ma swój własny gust. Jednym bardziej podoba się minimalizm, podczas gdy drudzy chcą przemycić elegancki styl. Dobrze jest zwrócić na to swoją uwagę również przy wyborze pieca. Jednak będzie to jego znamienna część, która pozostaje na widoku. Tym samym wpływa on na finalny wygląd naszej sauny wewnątrz. Jeżeli bardziej odpowiada nam stonowany i nierzucający się w oczy look, doskonałym wyborem będzie na przykład Harvia M3 czy Harvia M3 SL. Natomiast jeśli wolimy elegancki wygląd, znacznie lepszą decyzją okaże się postawienie na między innymi CILINDRO PC90 albo VEGA BC90E.

Odpowiedni wybór pieca do sauny ma nieocenione znaczenie w kontekście prowadzenia w niej wymarzonych sesji i okazji na relaks. Mimo tego po wzięciu pod uwagę danych kryteriów wcale nie musi on być taki trudny.