blog

Jak przygotować miejsce na jacuzzi w ogrodzie?

Jak przygotować miejsce do jacuzzi – Domki Sauny

Ciepła kąpiel w naturalnym i drewnianym jacuzzi do doskonały sposób na relaks na świeżym powietrzu. Typowa wiosenna i letnia pogoda zachęca do tego, żeby nieco z niej skorzystać i oddać się odpoczynkowi. Natomiast, żeby jacuzzi mogło bezproblemowo spełniać swoje zadanie, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jednym z najważniejszych tematów jest tutaj odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym chcemy, aby jacuzzi mogło stać. Jak więc zapewnić sobie należyty teren pod jacuzzi?

Wybór odpowiedniego miejsca na jacuzzi

Kluczowe w trakcie przygotowywanie swojego ogrodu do nowego jacuzzi jest wybranie odpowiedniego miejsca. Aktualnie możemy wyróżnić przede wszystkim 2 rodzaje umiejscawiania jacuzzi. Możemy ustawić je na równi z trawnikiem albo „zatopić” na przykład w tarasie.

Zdecydowanie częściej spotykanym rodzajem jest ten pierwszy, ponieważ stawianie jacuzzi na równym terenie jest nieco łatwiejsze i bardziej przystępne. Mimo to, żeby mogło bezproblemowo stać, należy wcześniej wykopać rów o głębokości w granicach 30 cm. Za to jego rozmiar powinien być dokładnie dopasowany do zakupionego modelu jacuzzi. Po przygotowaniu wgłębienia możemy przejść do wypełniania go – najlepiej żwirem.

Drugą opcją jest postawienie jacuzzi poniżej poziomu terenu. Taki sposób z roku na roku coraz mocniej zyskuje na popularności ze względu na to, jak luksusową atmosferę wprowadza do naszego ogrodu. Choć da się wykonać to w ziemi w ogrodzie, użytkownicy jacuzzi częściej decydują się na zamontowanie go w tarasie. Ten scenariusz wymaga z naszej strony nieco więcej zastanowienia. Wyzwaniem może być na przykład kwestia konserwacji samego jacuzzi czy umiejscowienie całego osprzętu, do którego musi mieć dostęp.

O co warto zadbać podczas przygotowywania terenu?

Teren do postawienia jacuzzi musi charakteryzować się pewnymi cechami. Przede wszystkim musi on być płaski oraz stabilny. Dlatego lepiej jest wybierać miejsca na ogrodzie, które nie znajdują się pod gołym niebem. W innym przypadku ewentualny deszcz mógłby spowodować, że powierzchnia utraci swoją trwałość. W związku z tym dobrze jest stawiać jacuzzi na obszarach pod dachem lub nawet altaną.

Poza tym wybierając miejsce, warto pamiętać, że zależy nam w głównej mierze na tym, by dać sobie możliwość do relaksu. Biorąc to pod uwagę, zaleca się, aby wybierać te, które są jak najbardziej schowane. Podstawienie jacuzzi na widoku sąsiadów lub od strony ulicy sprawia, że ciężko jest nam się zrelaksować, ponieważ nie mamy wtedy zbyt dużo prywatności.

Przechodząc już do samego przygotowywanie terenu, powinniśmy zadbać o to, by nie znajdowały się na nim żadne przedmioty, które byłyby w stanie zarysować lub uszkodzić nasze nowe jacuzzi. Tym samym lepiej sprawdzić, czy przypadkiem nie zostały tam żadne drobne kamienie.

Wzmocnienie podłoża pod jacuzzi

Solidne i utwardzone podłoże jest przy jacuzzi na wagę złota. Jednak stawiając je na trawie, czasami trwały teren może okazać się dość trudny do osiągnięcia. W takich sytuacjach warto jest postawić na dodatkowe zabezpieczenia przed zbieraniem się wilgoci. Warstwa folii lub specjalnej membrany dreżanowej z pewnością zapewni skuteczną ochronę podłoża.

Jeżeli jednak ciężko jest sprawić, aby ziemia w ogrodzie była odpowiednio utwardzona, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się podkładki betonowe albo płyty fundamentowe. Taka metoda gwarantuje dodatkowe wsparcie oraz należytą stabilność.

Regularna konserwacja jacuzzi

Oczywiście celem jacuzzi jest okazja do relaksu przez cały czas. Jednak pomimo tego, że skupiamy się na przyjemnościach, nie powinniśmy zapomnieć o regularnej konserwacji. W taki sposób możemy zapewnić sobie, że będzie spełniać swoje zadanie latami. W tym celu powinniśmy regularnie sprawdzać stan techniczny oraz czyścić i impregnować drewno. W ten sposób możemy zarówno utrzymać elegancki wygląd oraz zapobiegać wszelkim awariom.

Modele takie, jak Jacuzzi ogrodowe to prawdziwa gwarancja błogiego odpoczynku. Jednak, aby móc się nim rozkoszować tak, jak byśmy tego chcieli, należy zapewnić sobie odpowiednie warunki.