blog

Ile kosztuje jacuzzi i co wpływa na jego cenę?

Jeszcze do niedawna, aby cieszyć się relaksującymi właściwościami jacuzzi, konieczna była wizyta w SPA lub na basenie. Dziś wanna z hydromasażem – zarówno wewnętrzna, jak i ogrodowa – zyskuje na popularności jako element wyposażenia naszej przestrzeni przydomowej, czy to na tarasie, czy pośród zieleni ogrodu. Zastanawiasz się nad zakupem własnej wanny z hydromasażem? Sprawdź, ile kosztuje jacuzzi i jaki jest miesięczny koszt jego utrzymania!

Od czego zależy koszt jacuzzi na zewnątrz?

Cena wanny z hydromasażem jest bezpośrednio proporcjonalna do jakości użytych materiałów, zastosowanych rozwiązań technicznych i dodatkowych udogodnień. Inwestując w luksusowy model, warto mieć na uwadze, że na jego koszt składają się:

 • jakość użytych materiałów,
 • wykorzystane technologie oraz opatentowane rozwiązania,
 • długość i zakres gwarancji,
 • standard obsługi klienta przed w trakcie i po zakupie.

Kluczowe cechy, które mogą wpływać na cenę jacuzzi ogrodowego to również:

 • liczba pomp i dysz wodnych,
 • nowoczesne systemy filtracji,
 • typ oświetlenia,
 • liczba miejsc siedzących,
 • dodatkowe funkcje np. aromaterapia,
 • wbudowany system audio,
 • dostęp do sieci WiFi,
 • panel sterowania wanny ogrodowej.

Warto jednak pamiętać, że pełen koszt zakupu to nie tylko cena samego urządzenia. Do całości należy dodać koszty związane z transportem, dostawą, montażem i ewentualnym serwisem. Zatem jakie jacuzzi wybrać do ogrodu? Odpowiedzią jak zawsze w takich przypadkach będzie – to zależy. Aby ustalić najlepszy dla siebie zestaw komponentów, dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów, którzy ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Ile kosztuje podłączenie i instalacja jacuzzi w ogrodzie?

Niestety mimo coraz większej przystępności jacuzzi ogrodowe to wciąż luksus, na który nie każdy właściciel działki jest w stanie sobie pozwolić. Koszt zakupu wanny z hydromasażem zaczyna się już od około 20 000 złotych, a za najbardziej zaawansowane technologicznie modele przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów, ceny mogą sięgać nawet 100 000 złotych.

Wyższa cena często idzie w parze z wyższą jakością materiałów, bogatszym zestawem funkcji oraz dłuższą trwałością urządzenia. Do wydatków związanych z zakupem należy doliczyć koszt instalacji, który uzgadniany jest indywidualnie z fachowcem. Dobrze jest powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom.

Przy planowaniu montażu wanny z hydromasażem do użytku zewnętrznego, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować logistykę dostawy na posesję. Dobrze będzie sprawdzić gdzie samochód ciężarowy może się zatrzymać i czy będzie miał wystarczająco dużo miejsca do rozładunku. Istotne jest także to, ilu ludzi będzie potrzebnych do przeniesienia wanny oraz czy ekipa montażowa będzie dysponowała wszelkimi potrzebnymi narzędziami.

Ile kosztuje utrzymanie jacuzzi ogrodowego?

Choć bez wątpienia zalety jacuzzi sprawiają, że zdecydowanie warto przemyśleć jej zakup, należy liczyć się także z dodatkowymi opłatami. Miesięczny koszt utrzymania jacuzzi będzie się jednak różnił w zależności od wielkości urządzenia, zastosowanych funkcji dodatkowych, jak np. oświetlenie, a także intensywności użytkowania.

Można jednak przewidywać, że średni koszt utrzymania jacuzzi wiąże się z wyższymi rachunkami za energię, prąd i wodę, które mogą wzrosnąć średnio o 150-200 złotych miesięcznie. To wynik ciągłej pracy urządzenia, które utrzymuje filtrację wody i odpowiednią temperaturę przez cały dzień.

Musisz też pamiętać o regularnej konserwacji i czyszczeniu wanny – najlepiej co miesiąc. Nie wiesz, jak dbać o wodę w jacuzzi? Konieczne będą odpowiednie preparaty. Wydatek na środki chemiczne do basenu różni się w zależności od producenta, ale zwykle oscyluje w granicach 100-200 złotych.

Mimo wszelkich dodatkowych kosztów większość właścicieli wanny z hydromasażem nie żałuje swojej decyzji. Ostatecznie korzyści zdrowotnych wynikających z regularnych kąpieli w jacuzzi jest tak wiele, że każdy znajdzie zastosowanie idealnie odpowiadające swoim potrzebom.