Blog

Sauna infrared — jak działa i czy jest szkodliwa?

Sauna infrared - jak działa

Coraz częściej towarzyszy nam na co dzień natłok obowiązków i brak czasu. Razem z nadmiarem pracy łatwo jest nam nie tylko o nadmierny stres, ale także związane z nim liczne choroby. Jednak, żeby móc zminimalizować to zagrożenie, warto zainteresować się sprawdzonymi rozwiązaniami, które mogą temu zaradzić. Stale rosnąca popularność sauny infrared do domu sprawia, że coraz więcej z nas przekonuje się jak łatwo i wygodnie można zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Jedyny w swoim rodzaju system promieni podczerwonych

Sauny domowe infrared zostały wyposażone w system działania na podczerwień. Jest to innowacyjna technologia, która znacząco wpływa na skuteczność pozytywnych dla naszego zdrowia efektów. Jak jednak działają sauny suche na podczerwień i czemu wdzięczna jest ich wysoka jakość?

Jak działa sauna na podczerwień?

Sauna infrared do domu wytwarza niewidoczne dla ludzkiego oka promienie podczerwone. Generowane są one za pomocą promienników, umieszczonych w ścianach sauny. Światło przenika przez skórę, a następnie przez tkanki grubsze. W efekcie ciało nagrzewa się w wyjątkowo szybkim tempie – działając bezpośrednio na organizm, zamiast najpierw na pomieszczenie.

Taki innowacyjny proces nagrzewania się ciała, sprawia, że jego temperatura podnosi się znacznie szybciej niż w przypadku regularnych saun. W ten sposób, jeżeli znajdujemy się w saunie na podczerwień, zaczniemy pocić się już po chwili, wydzielając przy tym wszelkie toksyny.

Sposób, w jaki nagrzewają się sauny suche na podczerwień, znacznie różni się od tego, jak przebiega to w przypadku powszechnych i tradycyjnych gatunków. Ogrzewają one bowiem najpierw powietrze wokół nas, a dopiero ono jest odczuwalne dla naszego organizmu. Sauny suche IR są w tej kwestii lepsze, ponieważ, nie tylko głębiej wnikają w organizm, ale także sesje w nich są mniej czasochłonne.

Wieloletnia inwestycja w zdrowie i komfort – trwałość sauny IR

Zalety saun suchych infrared zaczynają się na zewnątrz, ponieważ ich trwałość zaczyna się już na tym etapie. Wyjątkową długowieczność zapewnić możemy przede wszystkim przez wykorzystanie w nich najwyższej jakości materiałów, które spełniają swoje zadanie przez długie lata. Ściany modeli z tej kolekcji wykonane zostały z cenionej jodły kanadyjskiej – HEMLOCK. Dodatkowo ich drzwi powstały z nie tylko designerskiego, ale także trwałego szkła o grubości aż 8 mm.

Przechodząc w głąb sauny, warto zwrócić swoją uwagę również na grzejniki o najwyższych standardach. Wykorzystane zostały tutaj modele:

 • karbonowe,
 • kwarcowe.

Zastosowanie w saunach INFRARED takich rozwiązań, zdecydowanie przyczynia się do łatwego utrzymania jej idealnego – pierwotnego stanu.

Czy sauna z systemem na podczerwień to pewny przepis na zdrowie?

Korzystanie z saun powszechnie uważane jest za bardzo zdrowe oraz przynosi nam ogrom korzyści. Bez dwóch zdań, jest to prawda. Jednak jak wygląda to w kwestii modeli suchych, które wykorzystują system działania na podczerwień? Razem z ich rosnącą popularnością, coraz częściej zdarza się, że osoby, które zapoznają się z tym tematem, są nastawione sceptycznie z racji na poleganie na innowacyjnej technologii.

Jakie korzyści płyną z korzystania z saun na podczerwień?

Domowe sauny suche IR podobnie jak regularne modele mogą dać nam wiele korzyści. Pomimo tego tak, jak różni się działanie poszczególnych gatunków, różnią się tutaj także płynące z odbywania sesji benefity. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

 • wyjątkowo szybkie spalanie kalorii – łatwe odchudzanie,
 • poprawa stanu skóry – zwalczanie między innymi trądziku czy łuszczycy,
 • redukowanie bólów mięśni,
 • znaczna poprawa krążenia krwi.

Poza tym, do zalet saun suchych należy szczególnie popularna możliwość przeprowadzenia terapii antycellulitowej. Regularne korzystanie z nich potrafi znacznie wpływać na elastyczność skóry i usunąć znajdujący się pod nią tytułowy cellulit, finalnie poprawiając jej ogólny stan.

Czy sauna na podczerwień może być szkodliwa?

Chociaż sauny suche mogą przynosić nam przeróżne korzyści, odbywanie w nich sesji zdecydowanie nie jest dla każdego. Jest tak, ponieważ istnieją sytuacje, kiedy korzystanie z nich jest nieodpowiednie, biorąc pod uwagę nasz stan zdrowia. Uznaje się, że jest to niewskazane w przypadku osób, które:

 • cierpią na cukrzycę,
 • mają problemy sercowo – naczyniowe,
 • przyjmują leki, które mogą źle reagować z wysoką temperaturą,
 • mają wrażliwą skórę,
 • są w ciąży – jest to niebezpieczne dla rozwoju płodu.

Dlatego też przed wejściem do takiej sauny, warto sprawdzić, czy nic nie stoi nam na drodze przed swobodnym korzystaniem z niej. Jeżeli mamy co do tego wątpliwości, dobrze jest skonsultować ten temat z lekarzem.

Podsumawanie

Sauny suche działające na podczerwień to z całą pewnością innowacyjne rozwiązanie. Stawiając na nie, w łatwy sposób możemy zadbać nie tylko o obniżenie towarzyszącego nam na co dzień stresu, ale także pomóc swojemu zdrowiu fizycznemu, zapobiegając przy tym licznym chorobom. Suche sauny domowe infrared, to pewny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dlatego postaw na nią i zadbaj o swoje samopoczucie!