Bez kategorii

Czym ogrzewać banię ogrodową? Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

sauny_banie_czym_ogrzewac_banie_ogrodowa

Ciepła kąpiel w balii ogrodowej to jeden ze sposobów na miłe spędzanie czasu oraz relaks po ciężkim dniu. Korzystanie z drewnianej balii ogrodowej w pozytywny sposób wpływa na stan zdrowia, usprawniając m.in. funkcjonowanie układu krążenia. Czym ogrzewać balię ogrodową? Poznaj dostępne rozwiązania!

Drewniana balia ogrodowa służy w celu zażywania kąpieli na świeżym powietrzu. Możemy z niej korzystać o każdej porze roku w celu redukcji stresu i nadmiernego napięcia, a także wsparcia funkcjonowania organizmu oraz wspomagania leczenia niektórych chorób. Kąpiel w balii ogrodowej przyjemnie rozgrzewa ciało, sprzyjając głębokiemu relaksowi i odprężeniu, jednak to nie jedyne zastosowanie drewnianych balii ogrodowych, bo dzięki nim można również morsować w ogrodzie lub na tarasie.

 

Kąpiel w drewnianej bani ruskiej to doskonały sposób na stres!

Stres jest towarzyszem naszego życia. Nie sposób go uniknąć, jednak można skutecznie redukować jego skutki, korzystając m.in. z odprężających kąpieli w ruskiej bani. Drewniane balie, które umożliwiają kąpiel na świeżym powietrzu to bardzo skuteczny i przyjemny sposób na relaks według tradycji ludów Wschodu. Kąpiel w ruskiej bani drewnianej zalecana jest także w celu poprawy zdrowia i redukcji objawów niektórych schorzeń. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy korzystać z drewnianej balii w celu zażywania gorącej, relaksującej kąpieli lub hartowania organizmu za pomocą niskiej temperatury.

Korzystanie z balii ogrodowej pozwala także zachować młody, piękny wygląd skóry. Gorąca kąpiel skutecznie dotlenia i oczyszcza skórę, podnosząc temperaturę ciała oraz usprawniając procesy wydalania z organizmu szkodliwych toksyn. Orzeźwiające, chłodne kąpiele w balii drewnianej oraz morsowanie to skuteczny sposób na szybki metabolizm, redukcję zbędnych kilogramów, a także ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Decydując się na zakup ruskiej bani do ogrodu, warto dowiedzieć się więcej na temat dostępnych sposobów jej ogrzewania, bo wybór odpowiedniego pieca do balii drewnianej, jest bardzo ważny, jeżeli zależy nam na komforcie i niskich kosztach jej użytkowania.

 

Piec do drewnianej balii ogrodowej – dostępne rozwiązania

Wodę w ruskiej bani możemy ogrzewać za pomocą pieca gazowego, pieca elektrycznego oraz pieca na drewno. Ostatnie z dostępnych rozwiązań jest najchętniej wybierane, co ma związek z niskimi kosztami użytkowania balii drewnianej, a także wyjątkowym klimatem, jaki zapewnia płonący ogień. Elektryczne i gazowe piece do ruskiej bani nie wymagają wprawdzie przygotowywania opału i są w pełni bezobsługowe, jednak koszty związane z ich użytkowaniem są znacznie wyższe.

Tradycyjny sposób ogrzewania wody w balii drewnianej wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki piecom na drewno możemy nie tylko kultywować wielowiekową tradycję, ale także w szybki i bezproblemowy sposób przygotować ruską banię do użytku.

Ogrodowe balie drewniane mogą być wyposażone w piec wewnętrzny, piec zewnętrzny oraz piec spiralny. Wybór spośród kilku rozwiązań projektowych pozwala w pełni dopasować ruską banię do indywidualnych potrzeb.

 

Jaki piec do balii ogrodowej wybrać?

Balia ogrodowa z piecem wewnętrznym np. balia 180 bez wkładu to kompaktowe i funkcjonalne rozwiązanie, z którego można korzystać, nawet jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią na zewnątrz budynku. Ruska bania z piecem wewnętrznym została odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu kąpiel w niej nie wiąże się z ryzykiem poparzenia. Umieszczenie pieca wewnątrz balii pozwala oszczędzić sporo miejsca, gwarantując wygodę podczas dokładania opału w celu uzyskania optymalnej temperatury wody. Piec jest ładowany od zewnątrz i został wyposażony w komin, daszek oraz osłonę.

Balia ogrodowa z piecem zewnętrznym np. balia 200 z wkładem do idealny wybór do dużego ogrodu lub na przestronne patio.

Alternatywą dla pieca wewnętrznego i pieca zewnętrznego jest ogrzewacz spiralny, który znajduje się na zewnątrz balii. W tym przypadku możemy nie tylko szybko ogrzać wodę, ale także cieszyć oko widokiem płonącego ogniska, który rozpalamy wewnątrz spiralnej grzałki. Ruska bania z ogrzewaczem spiralnym np. balia owalna jest wyposażone w grzałkę z blachy nierdzewnej, a także osłonę i ruszt, dzięki czemu może być bezpiecznie użytkowana nawet w niewielkim ogrodzie.

 

Podsumowanie

Najchętniej wybieranym piecem do ruskiej bani jest piec na drewno, który pozwala szybko i tanio podgrzać wodę w drewnianej balii ogrodowej. Piec na drewno może być umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz balii drewnianej, co ułatwia dopasowanie ruskiej bani m.in. do specyfiki ogrodu lub tarasu, a także naszych indywidualnych potrzeb.